SPOR EĞİTİM ORGANİZASYON
Danışma Hattı
0 532 525 72 75
Danışma Hattı
0 532 525 72 75
MENÜ
Basketbolun Faydaları
Çocuk ve gençlerimizin fiziksel ve zihinsel gelişiminin sağlıklı ilerlemesini sağlayacak en önemli faaliyetlerinden bir tanesi olan basketbol aynı zamanda dünya üzerindeki en popüler takım sporlarından biridir. İçinde bulunan mental ve fiziksel bir çok öğe ile basketbol, çocuklarımızın özgüvenlerini arttırmalarında ve problem çözme yetilerinde ciddi gelişime neden olmakla beraber fiziksel gelişimin de diğer yan faktörlerle beraber olumlu ilerlemesini sağlayacaktır.

Spor okullarında verilen temel basketbol okulu eğitimi çocuklarımızın bu sporu tanımasında başrol oynamakla beraber kazanacağı bir çok ögenin de temelinin atılmasını da sağlamaktadır. Yapılan kademeli basketbol okulları eğitimi sırasında gösterilecek bireysel ilerleme çocuk üzerinde mental kuvvetlenmeyi sağlamakla beraber ilerki aşamalarda yapılacak takım çalışmalarında kullanılacak bireysel donanımı da edinmelerine neden olacaktır. Bu aşama da elde edilecek ekip çalışması temelleri ise bireyin tüm hayatı boyunca kullanacağı unsurlar olacaktır.

Görüldüğü üzere basketbol kursları ve basketbol okulları çocuk ve gençlerimizin gelişiminde çok önemli roller oynayabilmektedir. Bu gelişime şahit olmak ve faydalarından yararlanmak için sizleri de basketbol okullarımıza bekliyoruz.
BRANŞLARIMIZ

BJK BASKETBOL

BJK Basketbol Okulu olarak öncelikli amacımız, kalite düzeyi yüksek ortamlar oluşturarak, sağlıklı birer birey olarak yetişmeleri için çocuk ve gençlerimizin spor yapmalarını sağlamak ve Beşiktaş J.K. Basketbol Takımlarına oyuncu yetiştirmektir.

BJK basketbol okulu; Bostancı Şubesi olarak tesis kalitesi, faaliyet yapısı, program içerikleri ve eğitmen kadrosu ile çocuk ve gençlerimize nezih bir ortam ve kaliteli bir eğitim sunmaktayız. Öğrencilerimiz, fiziki yapıları, yaşları ve seviyelerine uygun olarak hazırlanmış programlar ve gruplarla antrenman yaparlar. Bu nedenle BJK Basketbol Okulu'nda 12 ay boyunca yeni kayıt alınabilmekte, kaydolan sporcu adayları seviyelerine uygun gruba yerleştirilerek, gelişim sağladıkça daha üst düzey gruplara dahil edilmektedir.

Yeterli düzeyde basketbol bilgi ve becerisi kazandırdığımız öğrencilerimizin, takımlar halinde, turnuvalara ve basketbol okulları arasında yapılan maçlara katılımı ile maç deneyimlerini artırmaları ve geleceğin profesyonel sporcu adayları olarak hazırlanmaları sağlanmaktadır.

BJK Basketbol Okullarında eğitim alan öğrencilerimiz koordinatör ve antrenörlerimiz tarafından uygun görüldüğünde Kulübümüz altyapı takımlarına yönlendirilirler.